Prieš pasiskolindamas perskaityk! 2020-02-28

Atsakingas skolinimas – kas tai? Trumpai sakant, to neįmanoma paaiškinti, todėl tolesnis tekstas, gali būti, padės Tau suprasti posakio atsakingas skolinimasis esmę.

Gali būti, kad Kreditas internetu, pagerins kiekvieną Tavo dieną ir gyvenimo kokybę, vis dėlto tik tada, jei Tu gali sau tai leisti. Kreditas – tai papildoma atsakomybė ir įsipareigojimas, nepaisant jo dydžio. Todėl prieš imdamas kreditą įvertink, ar Tavo pajamos yra pastovios, ar galėsi Tu išmokėti jį visą arba dalį pagal mėnesines įmokas.

Galbūt Tu išleidai daugiau pinigų nei planavai arba nori įsigyti seniai geidžiamą daiktą, o kredito įforminimas atrodo greitas, lengvas ir geras būdas greitai gauti papildomų lėšų, vis dėlto kredito išmokėjimas gali tapti lėtas ir brangus.

Dažnai kreditas tiesiog būtinas, tačiau yra tiek daug įvairių kreditų ir įvairių palūkanų bei sąlygų, kad galbūt Tau sunku išsirinkti. Atidžiai įvertink įvairias kredito kompanijas, jų sąlygas, kad esant galimybei protingiau pasiskolintum ir išvengtum neigiamų pasekmių. 

Trumpi patarimai, į kuriuos verta atsižvelgti prieš imant kreditą:

  • įvertink kreditorių pasiūlymus;
  • Sužinok, kokią bendrą sumą reikės grąžinti;
  • Ar reikalingas laidavimas (užstatas)?
  • Pagalvok apie kredito įforminimą (jei ketini įsigyti kokį nors daiktą, pasvarstyk, ar tau jo tikrai reikia!);
  • Nesiskolink, jei ketini naujuoju kreditu padengti seną skolą ar skolas;
  • Susipažink su kreditorių, kurie siūlo paskolinti be palūkanų, pasiūlymais (jie vilioja, tačiau kartais procentai, jei neišmokėtum kredito laiku, yra pernelyg dideli);
  • Išsiaiškink išankstinio kredito grąžinimo sąlygas.

Apie atsakingą skolinimąsi galima kalbėti ilgai ir įvairiais požiūriais, tačiau svarbiausia Tau pačiam suprasti: prieš pasiskolindamas įvertink kredito būtinybę ir savo galimybes grąžinti norimą kredito sumą. Skolinkis atsakingai!