Kreditai su bloga kredito istorija 2020-02-28

Prieš pradedant kalbėti apie kreditą su bloga istorija, pirmiausia reikia išsiaiškinti terminus „kredito istorija“ ir „bloga kredito istorija“ bei kaip jie susiformuoja.

Kredito istorija formuojasi iš Tavo paimtų kreditų ir informacijos apie tai, kaip gautus kreditus grąžinai. Bloga kredito istorija formuojasi, jei Tu savanoriškai nevykdei savo įsipareigojimų ir kredito kompanija šią informaciją atidavė į Lietuvos Banką pagal Kredito registro taisykles. Lietuvoje taip pat veikia privatūs skolininkų registrai, kuriuos įprastai suformuoja skolų išieškojimo kompanijos. 

Jei Tu turi neapmokėtų kreditų arba jei Tu tikrai žinai, kad Tavo duomenys perduoti kokiam nors skolininkų registrui, Tau, be jokios abejonės, kils klausimas, ar galima gauti kreditą turint blogą kredito istoriją?! Šis klausimas – kredito kompanijos kompetencija, tai yra kompanijos pozicija, ar suteikti kreditą žmogui, turinčiam blogą kredito istoriją. Gali būti, kad esant tokiai situacijai kredito kompanija paprašys užtikrinimo, laiduotojo, užstato arba padidins palūkanų normą.

Bet kuriuo atveju niekas negali Tau uždrausti užsiregistruoti kokio nors kreditoriaus svetainėje ir paprašyti kredito, jei tavo kredito istorija yra bloga. Visiškai įmanoma, kad bloga kredito istorija buvo prieš kelerius metus, be to, Tu gauni gerą atlyginimą, į kurį kredito kompaniją taip pat atsižvelgia, prieš išduodama kreditą. Piniginis kreditas turint blogą kredito istoriją nėra neįvykdoma misija, tik reikia rasti tinkamą kreditorių ir susitaikyti su tuo, kad kreditą reikia išmokėti!