Kas svarbiau: kreditas ar sutaupyti? 2020-02-28

Kasdien visuomenės informavimo priemonėse diskutuojama apie kreditus internetu ir netinkamą kreditorių mokumo vertinimą, o tai galimai sukuria potencialią grėsmę ekonomikai. Atsakingi pareigūnai išsako savo nuomonę ir įžvalgas apie kreditų išdavimo situaciją, tai žinomuose portaluose sukelia didžiulį visuomeninį rezonansą. 

Dalis visuomenės palaiko kreditus internetu, dalis neigia būtinybę jais pasinaudoti, laikydami juos masalu. Būtina įsisąmoninti, kad neįmanoma norminiais aktais reguliuoti atsakomybės už savo veiksmus, netgi tada atsiras tokių, kurie suras, kieno vardu įforminti kreditą, ir paskui pasisakys neigiamai apie kreditorius visuomenės informavimo priemonėse. Atsakomybės jausmą būtina ugdyti ir tai reikia daryti šeimose, o ne ieškoti kaltų arba ieškoti teisinio reguliavimo spragų. 

Reikia prisiminti, kad kreditai internetu - tai galimybė išspręsti trumpalaikes finansines problemas ir kad šie kreditai nėra jau esančių finansinių problemų sprendimas, apie tai ir kalba kreditoriai.

Savo ruožtu, antra kampanija, kuri yra „prieš“ skolinimąsi, tai - kredito įstaigų taupymo ir indėlių pasiūlymai, papildomai mokant visuomenę mąstyti ne tik apie šią dieną, bet ir apie rytojų bei patikimą pensiją. 

Suprantama, pozityvu mokyti visuomenę apie būtinybę sutaupyti, ne tik išleisti, tačiau klausimas, kokia visuomenės dalis pasiryžusi kaupti, jei procentiškai didelė jos dalis negali sumokėti kasdienių mokesčių, o kad galėtų sulaukti atlyginimo ir išmaitinti save bei savo šeimą, priversti imti kreditą internetu.

Jei renkiesi išlaidauti ir skolintis, skolinkis atsakingai ir pats įvertink savo galimybes išmokėti kreditą! Savo ruožtu, jei renkiesi taupyti, pasirink sau priimtiną ir naudingą sprendimą!

TOP kreditai